Σάββατο 29 Φεβρουαρίου 2020

" Τα εύκολα δύσκολα έκαναν οι κορασίδες μας νικώντας 3-2 το Περιστέρι αλλά έστω και έτσι εξασφάλισαν την "τριάδα" στο πρωτάθλημα"

Αν και προηγήθηκαν 2-0 σετ τα κορίτσια των κορασίδων μας για ακόμα μια φορά όπως και πριν λίγες μέρες στο παιχνίδι των γυναικών μας, έχασαν την συγκέντρωση τους σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού και συγχρόνως την ευκαιρία, να τελειώσουν το παιχνίδι νωρίς, έτσι ώστε να γεμίζουν τις μπαταρίες τους για την δύσκολη συνέχεια που ακολουθεί !!

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση, πρέπει να ψάξουμε να βρούμε τι φταίει και έχουμε κενά διαστήματα που επιτρέπουν στον αντίπαλο να μπαίνει με αξιώσεις ξανά στο παιχνίδι, πιστεύοντας ότι μπορεί να διεκδικήσει την νίκη, πράγμα που έπραξε και το Περιστέρι σήμερα, ισοφαρίζοντας το ματς σε 2-2 σετ, ανεξάρτητα αν στο tie-break ηττήθηκε εύκολα από την ομάδα μας.
Κατά γενική ομολογία το 3-2 ήταν δίκαιο αποτέλεσμα.
Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας που δεν παραδίδονται ποτέ και για κανένα λόγο, άσχετα αν πολλές φορές τώρα τελευταία αδικούν τον εαυτό τους, σε όλους όσους είναι δίπλα σ' αυτή την ομάδα και την στηρίζουν με όλες τους τις δυνάμεις και τα καλύτερα είναι μπροστά μας !!!

Άριστη η διαιτησία των Μενεσλή & Θεοδωρίδου.